Як допомогти дитині при коліках
Коліки – це явище, з яким стикається чи не кожен малюк. Вони приносять фізичний дискомфорт, погіршують настрій та значно додають турбот батькам. В цій статті ми детальніше розглянемо причини виникнення цієї проблеми, а також поділимось інформацією про те, як полегшити коліки у дитини.
Чому дитина може страждати від коліків?
Малюк сильно сприймає навіть найменші зміни у навколишньому його середовищі. Деколи реакція на них відображається лише у емоційних проявах та перепадах настрою, а деколи – стає причиною коліків. Педіатрами доведено, що однією з найбільш поширених причин появи цієї проблеми як у немовлят, так і дітей шкільного віку є стрес.
Крім цього, коліки можуть бути викликані зміною раціону мами у період грудного вигодовування. Вони можуть доповнюватись появою висипки, покрасніннями у різних зонах тіла, підвищеною сухістю шкіри тощо.
Ще однією причиною появи коліків може бути потрапляння повітря під час споживання їжі. Виникають вони також і на самому початку грудного вигодовування, змін у харчуванні, змін розпорядку дня, під час хвороб, прийомі антибіотиків тощо.
Перша допомога при коліках у новонароджених
Спочатку потрібно розмістити малюка у максимально комфортних і затишних умовах, тим самим перешкоджаючи появі будь-яких додаткових подразників. Не зайвим буде переглянути режим харчування й за потреби внести у нього зміни відповідно до рекомендацій педіатра. Також слід практикувати гімнастику й регулярно робити масаж животика.
За правило слід взяти підтримання оптимальної температури в приміщенні. Рекомендований показник – 20 градусів тепла. При цьому, кімнату слід провітрювати двічі на день й обов'язково перед сном, а також проводити вологе прибирання. Це буде мати позитивний вплив на стан здоров'я малюка.
З варіантів як допомогти малюку при коліках дієвим є погладжування по животу за годинниковою стрілкою. Перед цим слід одягнути чадо у просторний одяг, що не викликає дискомфорту й не тисне. Масаж не рекомендується проводити відразу після прийому їжі, варто зачекати півгодини чи годину. Після масажу слід обережно зігнути і розігнути ніжки малюка кілька разів.
Досвідчені мами також радять робити наступне: взяти фланелеву пелюшку, скласти її в декілька разів, добре пропрасувати й покласти на животик малюку. Важливо, аби тканина пелюшки була саме теплою, а не гарячою. Відчуття тепла на животику може допомогти дитині позбутись неприємного дискомфорту в кишківнику.
Що можна давати новонародженій дитині від коліків
Попри сильне бажання допомогти, в жодному разі не можна займатись самолікуванням й «годувати» дитину препаратами, в дії яких ви самі не впевнені. Вдаватись до медикаментозної допомоги слід тільки після консультації зі спеціалістом.
Звертатись до лікаря слід у випадках, коли разом з коліками малюк страждає від:
- нудоти;
- частих відрижок;
- алегрії;
- появи крові у калі та рвоті;
- сильного вздуття;
- помітного погіршення загального стану.
Тільки лікар зможе професійно оглянути новонародженого й визначити, що стало причиною симптомів, а також виписати ефективні препарати.
Як підняти настрій малюку?
Коли проблеми зі здоров'ям усунулись, у малюка покращився настрій і він знову готовий до активного вивчення світу, батьки мусять спрямувати свою енергію на створення відповідних умов для веселого та цікавого дозвілля свого чада. З цим питанням на всі сто відсотків можемо допомогти, онлайн-магазин I Love Mommy!
Завдяки зручному й інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу сайту, кожен його відвідувач може з легкістю ознайомитись з асортиментом представлених у каталогах товарів та купити іграшки, одяг, взуття та аксесуари для дитини будь-якого віку. Окрім широкого вибору продукції та приємних цін, ми також пропонуємо можливість придбати подарунковий сертифікат, який дозволить комусь іншому здійснити покупку на вказану на картці суму й тим самим потішити своє чадо чи зробити подарунок племіннику або дитині друзів.

У нас супер ціни та неймовірний асортимент.