Як правильно годувати з пляшечки

Годування малюка – це не лише важливий для його здорового росту та розвитку процес, а й спосіб установити тісний емоційний контакт з дитиною та побудувати довірливі та люблячі взаємостосунки. Перехід від грудного вигодовування до годування з пляшечки повинен здійснюватись після повної готовності до цього мами та самого чада. Йдеться як про моральний аспект, так і про підбір правильної пляшечки й здобуття дорослими необхідних вмінь для того, щоб прийом їжі приносив малюку тільки позитивні емоції та користь. В цій статті ми розповімо більше про те, як правильно годувати дитину з пляшечки й з чого почати.

Як підготувати малюка до годування з пляшечки

Якщо такий спосіб прийому їжі – абсолютно новий для дитини досвід чи якщо батьки вирішили годувати своє чадо з пляшечки з дуже юного віку, то варто надавати перевагу соскам з повільним потоком. Так ви убезпечите малюка від можливості захлинутись під час прийому їжі. З часом можна поступово переходити на пляшечки з сосками, які забезпечували б швидше та інтенсивніше подання їжі.

Як підготувати малюка до годування з пляшечки

Вибір пляшечки для годування й щоденний догляд за нею

Будь-які дитячі аксесуари повинні зберігатись у чистоті й регулярно та ретельно стерелізуватись. Способів стерилізації посуду є декілька:

  • обрати відповідний режим при використанні посудомийної машини;
  • або помістити пляшечку й соску в посудину з киплячою водою на 5 хвилин.

Перш, ніж використовувати цей спосіб очищення пляшечки, слід переконатись у тому, що матеріал, з якого вона виготовлена, може піддаватись впливу високих температур. Так, як деякі види пластику в своєму складі містять різні хімічні речовини, після стерилізації вони можуть стати небезпечними для свого маленького користувача. З цієї причини спеціалісти рекомендують обирати скляні пляшечки.

Потреба у ретельному очищенні всього, до чого буде доторкатись малюк, викликана тим, що у перші місяці життя імунна система дитини тільки починає укріплюватись. Перед стерилізацією соски її можна очистити за допомогою засобу для миття посуду. Існують спеціальні засоби для миття дитячого посуду, без різкого запаху й з безпечним складом.

Вибір пляшечки для годування

Як правильно годувати дитину з пляшечки

Перш, ніж розпочинати трапезу, мама або тато повинні добре вимити руки з милом під теплою проточною водою. Особливу увагу слід надавати зоні між пальцями та під нігтями. Процес миття рук повинен займати не менше 20 секунд. А після проведення цієї гігієнічної процедури руки потрібно насухо витерти паперовою серветкою або чистим рушником.

Наступний крок – підготовка до прийомі їжі. Якщо ви плануєте наповнити пляшечку сумішшю для годування, то розводити її з водою слід відповідно до вказівок в інструкції. Порушення пропорцій може призвести до зневоднення чи здуття. Також слід пам`ятати про те, що для приготування суміші потрібно використовувати тільки чисту питну воду.

Найкориснішим для новонародженого є грудне молоко. Зважаючи на це, педіатри радять годувати малюків саме грудним молоком настільки довго, наскільки це можливо. Навіть якщо мама готова відмовитись від вигодовування грудьми, молоко можна зціджувати у пляшечку й поступово привчати немовля до соски. Якщо ж можливості годувати самостійно з тих чи інших причин у мами немає, то єдина альтернатива – це годування спеціальною сумішшю.

В перші півроку після народження не варто включати в раціон малюка коров`яче чи козяче молоко або його замінювач у вигляді соєвого молока. Допустимі варіанти для підтримання здорового розвитку новонародженого – це тільки грудне молоко або молочні суміші.

Як правильно годувати дитину з пляшечки

Якою має бути температура наповнювача пляшечки

Рекомендовано давати дитині трохи прохолодне молоко або молоко, доведене до кімнатної температури для забезпечення умов, близьких до природного грудного вигодовування. В жодному разі не можна розігрівати пляшечку на плиті або у мікрохвильовій пічці. Якщо температура пляшечки та її наповнення перевищуватиме 37◦С, дитина може обпектись. Рекомендується використовувати спеціальні підігрівачі для пляшечок. Якщо ж такої можливості немає, то в нагоді стане наступний спосіб:

  • поставити на плиту каструлю з невеликою кількістю води;
  • довести воду до кипіння, після чого зняти каструлю з вогню;
  • розмістити в посудині пляшечку з молоком й нагріти її до 37◦С;
  • перевірити температуру за допомогою попередньо очищеного термометра або спеціального пристрою для вимірювання температури харчових продуктів.

Перевірити температуру готової для використання пляшечки можна й так:

  • перевернути пляшечку;
  • декілька разів крапнути на зону свого зап`ястка.

В цей спосіб ви зможете перевірити не тільки температуру молока чи суміші, а й те, наскільки добре рідина витікає з пляшечки. Якщо для того, щоб крапнути, доводиться сильно трясти або стискати пляшку, то це означає, що соска заблокована й її слід очистити. Якщо ж, навпаки, наповнювач виливається при перевертанні пляшки, то це значить, що соска пошкоджена й для годування дитини слід використати іншу соску, попередньо простерилізувавши її.

Якою має бути температура

Як годувати дитину з пляшечки лежачи

Існує декілька технік годування дитини. Однак, саме годування дитини лежачи з пляшечки молоді батьки вважають найбільш комфортним. Варто зазначити, що прийом їжі в такій позиції буде безпечним лише тоді, коли голова малюка буде трошки припіднятою. Інакше дитина може просто захлинутись. У положенні лежачи дитину слід покласти на свою зігнуту в лікті руку. Після годування слід розмістити малюка у вертикальному положенні, взявши його на руки й приклавши животом до своїх грудей.

Переконайтесь, що пляшечка для годування закрита правильно: у місці приєднання соски до пляшки кільце не повинно бути сильно затягнутим. В середину пляшки повинно проникати повітря, інакше там створиться вакуум, що, в свою чергу, ускладнить споживання їжі для дитини.

Як годувати дитину з пляшечки лежачи

Як годувати з пляшечки щоб не відригував

Оскільки новонароджений не здатен повноцінно контролювати процес харчування, разом з молоком він може також захоплювати й повітря. Це може бути причиною того, що за один прийом їжі дитина не змогла осилити заплановану порцію. Зважаючи на це, під час годування рекомендується робити невеликі перерви.

Як тільки ви помітите, що малюк припинив смоктати соску, втомився чи задумався, підійміть його на руки й пригорніть лицем до себе, притримуючи за голову та спинку. Аби допомогти відригнути зайве повітря можете зробити легкий масаж між лопатками, похлопати по спині чи сідничках.

Повітря швидко підніметься вгору й малюк відригне його без зайвих зусиль. Проте варто бути готовим до того, що разом з повітрям, повернутись може й частина спожитої суміші чи молока. Тож перш, ніж брати малюка на руки, накрийте себе пелюшкою, адже її відіпрати буде простіше, ніж одяг.

В жодному разі не можна залишати малюка наодинці з пляшечкою або давати йому заснути під час користування нею. Після прийомі їжі мама або тато неодмінно повинні допомогти своєму чаду відригнути. Це сприятиме уникненню коліків, здуття й інших проявів дискомфорту в шлунку.

Де купити дитячі аксесуари

Без зайвої скромності можемо сказати, що онлайн-магазин I Love Mommy – це одне з кращих місць для покупки товарів для годування. В наших каталогах представлено продукцію від відомих у всьому світі брендів, у якості яких ні на мить не доведеться засумніватись. Пляшечки, дитячий посуд, пустишки, дитячі слюнявчики й багато іншого – все це й багато іншого ви зможете придбати для свого сина чи доньки у нас за доступними цінами всього за декілька хвилин.

Рекомендовані товари