Коли дитина починає сидіти
В перший рік життя малюк і його батьки стикаються з безліччю нових досвідів та вражень. Спроба самостійно пересуватись, займати положення сидячи чи вставати - одні з них. В цій статті ми розповімо в якому віці дитина починає сидіти й як правильно підготувати до цього маля й самих себе.
Кожен малюк особливий й у кожного малюка процес дорослішання проходить по-своєму. В загальному тіло людини від моменту народження до можливості переходити у вертикальне положення потребує близько шести-семи місяців. Цього часу достатньо для зміцнення хребта та м`язів спини.
Якщо ваш малюк досягнув піврічного віку й не має медичних протипоказань, спробуйте перевірити його готовність до заняття вертикальної позиції наступним чином:
- Розмістіть дитину на жорсткій рівній поверхні (столі, ліжку, вкритій ковдрою підлозі тощо).
- Станьте лицем до неї.
- Візьміть дитину за зап`ястки.
- Почніть повільно та обережно тягнути її до себе.
Якщо ваш син або донька почне старатись самостійно підтягнутись, згинаючи руки в ліктях - значить, дитина готова до сидіння. Якщо ж навпаки, малюк не підтягується, а намагається повернутись у горизонтальне положення, то це значить, що його хребет ще не готовий до нових навантажень.
Коли дитина починає сидіти сама
Формування опорно-рухового апарату відбувається у відповідності до фізіологічного розвитку людини. Перший крок на шляху до цього - вміння тримати голову. Наступний рівень – перевертання на бік та спину, після чого здатність піднімати тулуб на руках. Тільки після зміцнення спинних м`язів дитина зможе зайняти сидяче положення, тим самим ставши більш самостійним та менш залежним від дорослих. В залежності від того, коли саме дитина навчиться сидіти, залежить коли вона почне повзати, ходити та стояти.
Особливості розвитку дівчаток та хлопчиків
Педіатри зазначають, що здобуття навички сидіння не залежить від статі дитини. Проте не секрет, що дівчатка та хлопчики розвиваються по-різному. Й причиною цього є специфіка росту й розвитку мозку. Та його частина, яка відповідає за орієнтацію в просторі, набагато швидше формується у хлопчиків. Однак дівчатка мають перевагу у розвитку зорової пам`яті, оскільки вони змалечку можуть розпізнавати дрібні деталі, тоді як представники протилежної статі краще сприймають загальну картину. Прикладів, пов`язаних як з фізичним, так і психологічним розвитком можна навести безліч.
Варто наголосити, що малюк, незалежно від того дівчинка це чи хлопчик, який постійно перебуває на руках у мами чи тата, зможе навчитись відчувати можливості свого тіла набагато пізніше. Тому необхідно давати своєму чаду можливість розвивати свій руховий апарат й якомога більше цьому сприяти.
Коли дитина навчиться сидіти з прямою спиною
Якщо досягнувши шестимісячного віку ваша дитина все ще не проявляє бажання сідати, варто проконсультуватись з педіатром. Якщо ж проблем зі здоров`ям виявлено не було, не варто панікувати. Можливо, питання просто у небажанні малюка. В жодному разі не варто примушувати дитину до чогось й примусово садити її. В цьому питанні слід бути якомога більш делікатним й поступовим.
Існує декілька способів допомогти дитині навчитись сидіти:
- Якщо дитина вже вміє повзати й самостійно перевертатись, то спробуйте покласти її на живіт та поставити на невеликій відстані від неї яскраву іграшку. Малюк почне активно рухатись, намагаючись дістати забавку, тим самим виконуючи своєрідні вправи для укріплення зони хребта.
- Робіть масаж. Краще всього, якщо цим займеться професійний масажист. Якщо ж змоги звернутись до нього немає, спробуйте масажувати малюка самостійно. Легкі погладжувальні рухи вздовж спини сприятимуть розслабленню та відновленню м`язів.
- Долучіть дитину до плавання або гімнастики. Обидва заняття неодмінно викличуть захват у малюка! Місцем для плавання можна обрати басейн чи ванну, а гімнастичні вправи з допомогою дорослих малюк зможе виконувати в кімнатах лікувальної фізкультури чи вдома за наявності спеціального обладнання (фітбол чи т.п.).
Де купити якісні дитячі товари в Україні
Магазин I Love Mommy – це місце, де знайдеться все необхідне для забезпечення комфорту й затишку новонародженому. Ми співпрацюємо лише з перевіреними часом брендами, тож з впевненістю можемо сказати, що одяг, іграшки й аксесуари для дітей, представлені в наших каталогах – приклад якісної та надійної продукції.
Дитячі крісла-качалки зможуть стати вдалим доповненням кімнати вашого малюка й урізноманітнять дозвілля крихітки. Продумана конструкція цих меблів забезпечить зручність, а матеріали та техніка виготовлення гарантуватимуть довговічність використання.
Для комфортних прийомів їжі рекомендуємо придбати стільчики для годування. Придбавши цю річ, ви не лише допоможете малюку стати більш самостійним, а й значно полегшите власне життя.
Кожен клієнт I Love Mommy може отримати кваліфіковану консультацію по телефону чи в режимі листування онлайн. Ми завжди з радістю надамо інформацію про особливості оформлення замовлення, способи оплати й доставки, а також допоможемо корисною порадою.

У нас супер ціни та неймовірний асортимент.