Скачки росту у дітей
Починаючи з першого дня після появи на світ і до досягнення 25-27-річного віку людина стикається з безліччю змін свого організму. За період школи дитина в середньому виростає за рік на 5-6 см, в підлітковий час цей показник збільшується до 10 см за рік. Що вже говорити про перші 12 місяців після народження, коли дитина стрімко росте й розвивається й за рік виростає на більше, ніж 25 см! В цій статті ми детальніше розглянемо питання скачків росту у дітей і сфокусуємось на тому, як слід підтримувати здоров’я свого чада для того, щоб процес дорослішання проходив без проблем.
Американський науковець Лі Енн О’Коннор зазначає, що існує певна періодичність у скачках зросту. Вона стверджує, що зазвичай різкі зміни можна помітити у дитини, якій виповнилось 3 тижні, 6 тижнів, 3 місяці та 6 місяців. Заключний і найбільш стрімкий скачок зросту немовля припадає на 9 місяць життя.
Оскільки кожна людина унікальна, зміни в організмі відбуваються у кожного з нас за індивідуальним графіком. Сформувати календар скачків зросту проблематично, однак визначити, коли саме відбуваються зміни можна, звернувши увагу на такі прояви, як:
- Підвищення апетиту.
Потреба у додатковому прийому їжі або збільшенні порції може виникати навіть тоді, коли режим харчування був налаштований і адаптований відповідно до особливих потреб малюка. Правильний вихід із ситуації – годувати дитину тоді, коли вона про це просить. Не варто турбуватись про те, що малюк набере зайву вагу, оскільки всі додаткові калорії підуть на нарощування м’язової маси.
- Порушується сон.
Цей «симптом» може проявлятись по-різному: одні батьки помічають, що їхні діти під час скачків зросту починають спати більше, ніж раніше, а інші – що дитина страждає від безсоння. Під час змін в тілі надзвичайно важливо забезпечити чаду умови для здорового сну, адже саме під час сну виробляється важливий для росту гормон. У випадку, якщо малюк спить менше, ніж зазвичай, спробуйте зрозуміти, чи не заважає відпочинку вашого сина чи доньки щось із зовнішніх подразників? Якщо так – негайно усуньте їх.
- Поведінка стає більш капризною.
Можна припустити, що ця ознака – побічний ефект двох попередніх пунктів. Адже навіть доросла людина, будучи голодною або невиспаною, поводиться не надто люб’язно. Ще одна причина капризною поведінки – це біль. Під час скачків росту розтягуються сухожилля та м’язи, що може приносити дискомфорт організму дитини й, відповідно, псувати її настрій.
- Прогрес у навчанні.
Далеко не завжди зацікавлення у вивченні чогось нового та швидке опанування невідомих раніше навичок можна пов’язувати зі скачком росту. Однак слід пам’ятати, що разом із кількісними відбуваються й якісні зміни у організмі дитини.
- Збільшення розміру ніг та долонь.
Зміни саме в цих частинах тіла є чи не найбільш помітними. Коли дитина некомфортно почуває себе в колись улюбленому взутті або коли штани стали закороткі, а манжети сорочки чи кофтинки «підскочили» ближче до ліктів – сумнівів у тому, що відбувся скачок росту, нема. У дівчаток ширшими стають бедра, а у хлопчиків – спина. Зміни в гормонах можуть також спричиняти швидкість росту волосся, мутацію голосу, а також появу вугрів.
Під час скачків зросту важливо бути уважним до здоров’я дитини, оскільки ознаки, що могли б свідчити про дорослішання, насправді можуть бути симптомами тих чи інших хвороб. Саме тому рекомендується проводити регулярні огляди у педіатра, споживати вітаміни й не нехтувати фізичними активностями.
Важливість здорового харчування під час скачків зросту
Оскільки їжа є одним із основних джерел корисних речовин, батькам варто слідувати за тим, щоб діти споживали вуглеводи, важливі для вироблення енергії та розвитку мускулатури, у необхідній кількості.
Здорова їжа повинна постійно бути в доступній для дитини зоні. Розмістіть в дитячій кімнаті, вітальні або на кухні тарілку з фруктами та пляшку з питною водою. Урізноманітьте асортимент горішками та злаковими батончиками. Слідкуйте за тим, що запаси цих смаколиків не закінчувались. Частуйте дитину свіжовижатим соком.
Пам’ятайте, що такі перекуси не є замінниками повноцінних прийомів їжі. Обов’язково слідкуйте за тим, щоб дитина повноцінно харчувалась відповідно до свого графіку дня.
Педіатри рекомендують користуватись формулою «90:10», де 90 відсотків відводиться для корисних продуктів, а 10 – для солодощів.
Як підготуватись до скачків росту дитини
Гардероб вашого сина або доньки може бути не готовим до швидких змін у зрості та вазі дитини. Батькам доводиться часто оновлювати асортимент одягу, тим самим витрачаючи безліч часу на пошуки нових нарядів та коштів на їхню покупку. Магазин I Love Mommy готовий допомогти вам з цим питанням і пропонує широкий асортимент дитячих товарів за доступними цінами, придбати які можна в режимі онлайн всього за декілька хвилин!
Ми не злукавимо, якщо скажемо, що співпрацюємо з кращими у світі брендами. Про такі торгові марки, як Carter`s, Oshkosh B`gosh, H&M, George, ZARA, Adidas, Nike, Gap kids, Andriana Fashion Collection, SKIP SHOP, Crocs, Donatan, Duna, DC Kids й інші чули чи не у всіх куточках планети. Відтепер порадувати своє чадо продукцією одного з них можуть і українські мами й тати.
Окрім великого вибору одягу, взуття, аксесуарів та іграшок для новонароджених, дошкільнят та хлопчиків і дівчаток віком 6-12 років ми також пропонуємо:
- зручні умови оплати покупки;
- швидку доставку товару на відділення пошти або під двері дому;
- кваліфіковане сервісне обслуговування по телефону чи в режимі онлайн-чату;
- приємну систему знижок та gift cards.

У нас супер ціни та неймовірний асортимент.