Як правильно змотивувати дитину до навчання
З початком навчального року перед дітьми та їхніми батьками постає непросте завдання: знову звикнути до шкільних буднів й не втратити жаги до продуктивної роботи на уроках та вдома. В цій статті розповімо про те, якою повинна бути мотивація та яких помилок не слід припускатись.
Види мотивації та особливості кожної з них
Психологи притримуються думки про те, що існує внутрішня та зовнішня мотивація. Внутрішня мотивація – це особисте бажання людини робити що-небудь. До прикладу, для читання творів улюбленого жанру, заняття рукоділлям чи малюванням, проведення часу з друзями дитині достатньо лише внутрішньої потреби у цьому. Що стосується зовнішньої мотивації, то вона являє собою стимулювання певної діяльності через різні заохочення: кишенькові гроші, подарунки, виконання певних послуг тощо.
На думку спеціалістів, використовувати зовнішню мотивацію щодо дітей та їхнього навчального процесу слід дуже обережно. Якщо пояснити цей принцип «співпраці» дитині неправильно, то вона не те, що не почне краще працювати над своїми навчальними успіхами, а й буде ображатись, якщо не отримуватиме обіцяних винагород.
У більшості випадків домовленості у стилі «зроби ось так і отримаєш ось це» викликають у дитини не бажання вдосконалитись і отримати бажане, а знайти найкоротший і найпростіший шлях для досягнення результату. Саме тому найефективніша мотивація до навчання чи будь-якої іншої діяльності – це поєднання особистого бажання робити щось і зовнішніх заохочувальних чинників.
Як допомогти своїй дитині
Заохотити малюка та зацікавити у навчальному процесі – справа не з простих. Робити це слід поступово та дуже обережно, інакше результат може бути абсолютно протилежним від бажаного. Існує правило трьох «С»: смисл, співпраця та свобода вибору. Коротко про кожну зі складових:
1. Смисл. Вимагати від дитини виконання чогось без пояснення причини і користі від цього – марна справа. Виховний момент буде набагато ефективнішим, якщо ваше чадо зрозуміє значення того завдання, яке його просять виконати, й сам зробить висновки про те, як краще досягнути гарного результату. В цьому випадку допомога та підтримка з боку батьків буде необхідною тільки тоді, коли дитина сама бачитиме у цьому потребу.
2. Співпраця. Дитина повинна відчувати себе на рівні зі своїм дорослим співрозмовником. Такий стиль спілкування допоможе зрозуміти важливість висунутого на обговорення питання, обговорити всі суперечливі моменти без знижки на вік школяра та жодних поблажок. Тут також слід знати міру: надмірна суворість з боку батьків може демотивувати або навіть образити. А спокійна доросла дискусія, навпаки, допоможе знайти внутрішню мотивацію та сили в собі.
3. Свобода вибору. Якщо ваш син чи ваша донька відчуватиме контроль над ситуацією й матиме можливість самостійно обирати способи вирішення проблеми – потреб у зовнішній мотивації просто не виникатиме. Безумовно, деколи без допомоги з боку дорослих просто не обійтись. Проте слід пам`ятати про межу між бажанням допомогти та нав`язуванням власної думки.
Що ми пропонуємо
На приємні сюрпризи та якісні й красиві речі заслуговує кожен малюк. В нашому онлайн-магазині дитячих товарів I Love Mommy ви зможете знайти все необхідне для того, щоб потішити своє чадо. Завдяки зручному інтерфейсу сайту й широкому асортименту іграшок, взуття, одягу та аксесуарів у онлайн-каталогах шопінг можна проводити просто не виходячи з дому. За наявності будь-яких додаткових питань стосовно процесу покупки чи доставки сміливо звертайтесь за номерами гарячої лінії, вказаними на сайті.

У нас супер ціни та неймовірний асортимент.