Як доглядати за новонародженою дитиною

В перші місяці свого життя малюки потребують максимальної уваги та турботи з боку дорослих. За рік після появи на світ дитина робить величезний крок на шляху до свого фізичного та емоційного розвитку. Й для того, щоб процес дорослішання проходив правильно, мамам й татам необхідно забезпечити всі необхідні для цього умови. В цій статті детальніше розповімо, що саме мається на увазі.

Перше, що варто завжди враховувати: кожна дитина є по-своєму особливою й потребує індивідуального підходу. Безумовно, слід прислухатись до порад досвідчених вихователів та спеціалістів, однак не зайвим буде також прислуховуватись до власної інтуїції й налаштовувати контакт зі своїм чадом, зважаючи на нюанси його характеру та фізіології.

Як доглядати за новонародженим

Правильна організація процесу грудного вигодовування – це один з найважливіших аспектів догляду за малюком. Оскільки харчування являється незамінною складовою життєдіяльності, смоктання молока з маминих грудей в перші дні та місяці після народження буде пріоритетним для немовля. Окрім надання можливості споживати поживні речовини, грудне вигодовування дозволить мамі та дитині стати набагато ближчими й у емоційному плані й укріпити цей зв`язок.

Особливу увагу слід звернути на гігієнічні процедури новонародженого. Шкіра дитини вирізняється особливою делікатністю, тому потребує ретельного догляду. Аби не допустити появи пітниці та попрілостей, слід регулярно влаштовувати ванни, температура води в яких не повинна перевищувати 20-22◦С. Купати новонародженого потрібно щоденно, з часом поступово збільшуючи тривалість проведення водних процедур (до 10 хвилин) та знижуючи температуру води (на 1-2 градуси). Що стосується косметики, то рекомендується використовувати тільки спеціальне дитяче мило або пінку для купання. А відволікти й розвеселити малюка допоможуть дитячі аксесуари для ванної.

В перелік важливих моментів, пов`язаних з доглядом за новонародженим, входить і догляд за пупковою раною. Після ванни пуповину необхідно обробити стерильною водою й ретельно висушити чистим рушником. Спеціалісти наголошують на тому, що для обробки пуповини не варто використовувати інші розчини, оскільки вони можуть порушити природній процес загоєння. Також для протирання не рекомендується брати вату, адже залишки волокон можуть залишитись в пупковій зоні й в подальшому приносити дискомфорт дитині.

Як доглядати за новонародженим

Як доглядати за новонародженою дівчинкою

Як зазначають педіатри, при догляді за дівчатками слід бути особливо обережним при митті статевих органів, аби не травмувати їх. Для проведення водних процедур потрібно використовувати лише теплу воду, а також спеціальну косметику. Підмивати новонароджену дівчинку потрібно спереду назад, тримаючи її таким чином так, аби животик був дороги. При перших ознаках запалення в зоні статевих органів необхідно звертатись до спеціалістів. Почервоніння шкіри допоможе усунути ванна з відваром з ромашки або ж використання засобу «Мірамістин».

Як доглядати за новонародженою дівчинкою

Як доглядати за новонародженим хлопчиком

Свої особливості має й догляд за сином. Лікарі рекомендують обмивати статевий орган новонародженого хлопчика тільки теплою водою і тільки зовні. Якщо потреба «освіжитись» буде впродовж дня, то краще всього використовувати гігієнічні вологі серветки.

Особливості очищення зони біля очей малюка

Дуже делікатного догляду потребують очі новонародженого. Після пробудження дитини часто можна помітити у кутиках її очей слиз, що зібрався за ніч. Промити ці ділянки можна за допомогою ватних дисків, змочених кип’яченою водою. Протирати очі слід від внутрішнього кутика до зовнішнього.

Незначні виділення з очей за період сну – це цілком природно. Однак якщо ви помічаєте забагто виділень такого роду, то слід звернутись до лікаря, адже це може свідчити про певне захворювання.

Особливості очищення зони біля очей малюка

Як чистити ніс та вуха новонародженому

Ці зони не слід позбавляти уваги. Вушка краще всього чистити після ванни й при догляді за ними очищувати слід тільки вушну раковину й в жодному разі не лізти в слуховий прохід.

З очищенням носа може бути складніше. Маленька дитина до віку 2-3 років не вміє шмаркатись. Тому для догляду за носовою порожниною новонародженого потрібно зранку та ввечері використовувати спеціальну клізму, а також закапувати спеціальні спреї для очищення носика.

Як чистити ніс та вуха новонародженому

Основи догляду за малюком

Серед засобів гігієни для новонароджених чи не найважливішим є підгузок. На сьогоднішній день існує безліч варіантів цих аксесуарів. Педіатри та психологи зазначають, що підгузки, попри всю свою користь та вміння полегшити життя дорослим, можуть мати згубний вплив на розвиток малюка. В памперсі дитина не до кінця може усвідомлювати того, що вона ходить в туалет. Відчуття, що супроводжується випорожненням в памперс, може стати для неї природнім. Й в подальшому дитині буде складно звикнути до горщика й «дорослого» туалету.

В перші місяці після народження обійтись без підгузників просто неможливо. Однак як тільки малюк почне ставати більш самостійним – переходьте на, так звані, багаторазові підгузки. Вони виготовляються з тканини та допомагають дитині краще та швидше сформувати навички контролювання своїх фізіологічних процесів.

Досвідчені мами й тати акцентують увагу на тому, що до першого дня народження однією з основних завдань батьків є навчити своє чадо правильно харчуватись. Рефлекси будуть формуватись поступово й самі по собі, але для того, щоб дитина розвивалась правильно, батьки повинні формувати режим харчування свого сина чи доньки чином, відповідним до їхнього фізичного розвитку та віку. Корисними у догляді за новонародженим будуть стерилізатори та підігрівачі.

Також важливу роль відіграє режим дня. Для новонароджених наступним по важливості після харчування є сон. Пам`ятайте, що дитина не повинна жити за зручним для дорослих графіком: рано прокидатись, пізно лягати і т.д.. Вироблення потрібних для здорового росту й розвитку гормонів відбувається саме під час сну. Тож завдання мам й тат – зробити так, аби малюк засинав вчасно та мав всі умови для комфортного відпочинку.

Пропозиція I Love Mommy

Для покупки дитячих слюнявчиків і нагрудників, пустушок й інших іграшок або аксесуарів варто обирати перевірені й надійні магазини. I Love Mommy може стати таким для вас! В каталогах на сайті ви зможете знайти широкий асортимент товарів від відомих вітчизняних та американських брендів. Детальний опис позиції допоможе вам краще зрозуміти її особливості, а зручний інтерфейс сайту – зробити вдалу покупку за лічені хвилини.

Окрім великого вибору продукції та доступних цін ми радо допоможемо вам з оформленням замовлення. Зв`язатись з консультантами I Love Mommy легко з телефонному режимі або онлайн.

Рекомендовані товари